זיכיון לבית קפה

By | אוקטובר 23, 2016

"ולך יש חלומות לפתוח מסעדה קטנה 
כמו בתל אביב הישנה 
לשבת עם סופרים ואנשים עוברים 
ולהחליף מילים על מה יהיה 
ואיך קרה"

מילים של השיר המפורסם של קרן פלס מתארים את כל הרומנטיקה של קניית זיכיון לבית קפה. ובכן באמת יש המון סיבות מפתות לפתיחת בית קפה או מסעדה משלך.
זיכיון לבית קפה מאפשר לך ליצר חלל משלך ולשתף אותו עם העולם. לפתוח בוקר עם ריח של קפה טוב, לראות אנשים עוצרים לרגע את החיים ומחליטים להעביר חלק מזמנם במרחב שלך וליהנות מהאווירה הקסומה שאתה יכול ליצור.
גם אם נפנה לפן הפרקטי נוכל לגלות שהמספרים מדברים לטובת קניית זיכיון לבתי קפה. בארבע שנים האחרונות במדינה חלה צמיחה משמעותית בשוק של בתי הקפה.
ישראלים כבר מזמן הפסיקו לראות בבתי קפה רק מקום של צריכת קפה, אלא זהו מקום להעביר בו את צהריי היום או לנוח אחרי יום עבודה עמוס.
כיום בתי קפה מציעים תפריט עם שלל גדול של מנות שונות ולצדם משקאות חריפים, מיצים סחוטים , שיקים וכל דבר שרק יכול לרצות הלקוח הישראלי המפונק.
כאן מתחילה לבצבץ הבעייתיות של קניית זיכיון לבית קפה: תחרות גדולה ואוכלוסייה קטנה ומפונקת. כמו כן נאמנות של הלקוח לבתי קפה ומסעדות היא נמוכה יחסית לשאר העסקים. שרות לא מספיק טוב של מלצר או מנה שיצא בעקוב יכולים לגרום ללקוח לעבור למתחרים מבלי לחשוב פעמים.

הסיבה הנוספת בגללה שוק בתי קפה חש עלה הוא ירידה של גיל הממוצע בו מתחילים לצרוך קפה ובכלל לשבת במסעדות. לפני עשר שנים גיל הממוצע לביקורים בבתי קפה היה עומד על שמונה עשרה , כיום הלקוחות הצעירים ביותר בממוצע הם בני חמש עשרה.

כפי שעולה מהממצאים לכל מטבע יש שני צדדים ולכן לפני קניית זיכיון לבית קפה מומלץ לעשות סקירה של העסק: איפה ממוקם בית קפה, מהו קהל היעד, איזה שעות נחשבות לשיא. כמובן בתי הקפה המרוויחים ביותר נמצאים באזור גוש דן. עם זאת שגוי לחשוב שפתיחת העסק בגוש דן באופן אוטומטי מבטיחה לכם צמיחה ושגשוג ולהפך. גם בתי קפה עם מוניטין טוב אשר נמצאים באזורי דרום או צפון יכולים להתגאות בכמות לקוחות מכבדת ובפרנסה טובה.

קניית זיכיון לבית קפה זהו צעד חשוב, אשר דורש מחשבה עמוקה ושיקול דעת עסקי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *